Få 3 tilbud fra flyttefirmaer i Ørum Djurs Find det bedste og billigste flyttefirma
Modtag online pris-estimat på 1 minut
Modtag konkrete tilbud allerede i dag
Gør som 398.264 andre danskere

Book trygt med garanti

Modtag uforpligtende tilbud i dag

Det sker på Flyttetilbud netop nu

Luk vindue


11 minutter siden
12 minutter siden
8 minutter siden
33 minutter siden
15 minutter siden
24 minutter siden
36 minutter siden
Henriksens Flyt ApS modtog en 5-stjernet bedømmelse
9 minutter siden
icon
Kira sendte en besked til M.A. Transport og Fl... på opgaven Flytning af mindre k...
20 minutter siden
Vivian sendte en besked til Hanzen ApS på opgaven Flytning af møbler ...
24 minutter siden
Nyeste bedømmelser
Benedicte skrev en bedømmelse af Henriksens Flyt…
for opgaven Flytning fra Hemmet…
for opgaven Flytning fra Hemmet…
5 Stjerner alene for den løsningsorienteret service og imødekommenhed fyrene ved Henriksens Flyt udviste!
Tahmine skrev en bedømmelse af Lyn logistik
for opgaven Flytning af store og…
for opgaven Flytning af store og…
Good options to choose from
Dorthe skrev en bedømmelse af M.A. Transport o…
for opgaven Flytning af to bolig…
for opgaven Flytning af to bolig…
Super effektive og flinke mennesker. Har lige brugt dem til to flytninger.
Christian skrev en bedømmelse af M.A. Transport o…
for opgaven Flytning af Yamaha b…
for opgaven Flytning af Yamaha b…
Det så ikke ud til de havde prøvet flyttet et klaver før. De to flyttemænd havde ikke det rigtige udstyr med eller ville ikke bruge det. Så sendte de bud efter nogle venner der kom og hjælp. I mens stod klaver midt på en trappe helt ustøttet.
Sonja skrev en bedømmelse af M.A. Transport o…
for opgaven Privatflytning med t…
for opgaven Privatflytning med t…
Svindelfirma! De sender ikke regninger. KRÆVER kontant betaling. Truede mig da jeg ikke ville betale, før jeg fik en regning. Kørte i en lille “flyttebil” så de krævede dobbelt betaling, hvis de skulle køre 2 gange. Jeg havde sendt en liste over ALT der skulle flyttes. Ubehagelig oplevelse :persevere:
Malene skrev en bedømmelse af J.Transport
for opgaven Flytning fra lejligh…
for opgaven Flytning fra lejligh…
Dygtige og effektive flyttefolk
Bedste virksomheder
Opret din opgave på 1 minut

Hvorfor bruge Flyttetilbud?

Flere tilbud

Få flere tilbud

Sammenlign priser

Lav en super handel

Ægte bedømmelser

Hyr den bedste

Gratis at bruge

100% uforpligtende

Billigt flyttefirma Ørum Djurs

Er du på udkig efter et billigt flyttefirma i Ørum Djurs, så indsend din opgave til vores portal. Efterfølgende får du 3-6 tilbud på din flytning i Ørum Djurs.

Alle tilbud er gratis, og du er ikke forpligtet til at hyre flyttefolk gennem os. Med andre ord, er der intet at tabe, og alt at vinde. Firmaerne giver nemlig deres skarpeste pris fra start, da de ved at de er i konkurrene med andre flyttemænd.


Få tilbud fra flyttefirmaer i Ørum Djurs

Prisen for en flytning afhænger af mange ting. Bor du i Ørum Djurs eller omegn, er det umiddelbart smartest at finde et flyttefirma fra det område, men det kan også sagtens være, at den billigste pris kommer fra et firma uden for Ørum Djurs.

Ofte skal et fragtfirma alligevel "den vej" og kan tage dit indbo med. På den måde sparer du yderligere penge


Opbevaring kan de fleste flyttemænd også klare

Skal du have opbevaret i forbindelse med din flytning, skal du blot skrive det i formularen. Flyttefirmaerne læser din opgave inden de byder.

Det er altid smart at optælle hvor mange ting der skal flyttes. Fx
flyttekasser
skabe,
borde
stole
senge
sofaer

Ved at indsende din opgave til os i dag, finder du hurtigt et godt og billigt flyttefirma i Ørum Djurs.

Eksempler

Privatflytning Ørum Djurs til Randers
Privatflytning Ørum Djurs til Randers
Privatflytning Ørum Djurs til Korsør
Det er hus plus garage der skal flyttes og skal bruge ca 20 store flyttekasser
Privatflytning Ørum Djurs til Odense
Privatflytning Ørum Djurs til Århus
Privatflytning Ørum Djurs til Grenaa
Privatflytning Ørum Djurs til Grenaa
Fraflytningshuset er i 3 etager. Tilflytning er i 1 plan.
Privatflytning Ørum Djurs til Grenaa
Vi er to personer, hvoraf den ene kun kan hjælpe med lettere ting.Vi er begge pensionister. Vi vil gerne låne flyttekasser, hvis dette er muligt.
Privatflytning Ørum Djurs til Kolind
Vi skal flytte fra en lille gård, derfor har vi ud over det der skal flyttes fra stuehuset også flyttekasser og møbler fra længerne. Tingene fra stuehuset skal ind i en garage i forlængelse heraf og tingene fra længerne skal ind i en værkstedsbygning. Det er muligvis en fordel at flyttebilen/bilerne er mindre da det er nemmere at komme ind til husene og omkring. Vejledende overblik over tingene: 80 - 100 flyttekasser sække med tøj 1 x sofabord 1 x spisebord 1x sofa 6 personer hjørnesofa 2 x lænestole 4 x skriveborde/borde 4 karlekammerskabe 8 x kommoder (forskellig størrelse) 3 x tv 2 x køjesenge 2 x boksmadrasser 1 x glasmontre 2 x tallerkenrækker 2 x standerlamper 3 x reoler 1 x bænk 1 x havebord + 2 bænke 2 x høvlebænke 2 x skamler 3 x barstole 8 x stole
Privatflytning Ørum Djurs til Grenaa
Jeg har 20-25 flyttekasser, 2 store plastbokse m/låg, 4-6 mellem plastbokse 2-3 af dem m/låg, 7-9 mindre plastbokse m/låg, 2-4 mindre plastkasser m/låg,, 6-8 sække tøj og sengetøj mm., 2-3 sportstasker, 1-2 rygsække, 2-3 trekking rygsække, 1 mellemstor kuffert, 2 kurve, 1 pc taske m/pc, 8-10 indkøbsnet m/bl.a. læseblade, 2 trollyer, 1 tung egetræsreol der kan skilles ad, hvor den nederste del er tungeste, 1 stort og tungt skrivebord, 2 lænestole, 3 reoler 2-del, hvor den ene underdel er på hjul, 2 tv'er, 1 rumdeler m/tung plade ovenpå, 1 stk. Manuel kørestol, 1 stk. Hospitalsseng m/2 madrasser den nederste skum den øverste med luft og pumpe, sengen kan skilles ad og stellet er på hjul, ,ille skuffemøbel på hjul, 1 bedroller, 3 stk. Rullegardiner, 3-4 foldekasser, 3-4 store lanternerner, 1 stor figur, luftrenser Ved ikke om jeg har kasser nok til at pakke dvd'er, video, airfryer, mikrobølgeovn, printer ned i. Jeg har ting i køleskabet og fryser I gerne må pakke ned, hvis jeg ikke kan nå det. Jeg skal være til indflytningssyn d. 13/9 kl. 9.30 så jeg er ikke på min nuværende bopæl under flytningen, der vil være ting der står I soveværelset ved eller på min seng som sammen med det der er I køleskabet og fryser skal med I første læs inkl. Min se grundet et meget dårligt og svækket helbred. Der er kasser og ting der skal passes forsigtigt på under flytningen fx pynte-og nips ting, lys og stager, airfryer, mikrobølgeovn, køkkenudstyr og service, lungeapparater og udstyr?. Jeg har mange ting derfor skal der nok køres 2 gange, det må gerne være så tidligt som muligt I starter, så jeg kan se en ende på det samme dag i rimelig tid pga. mit helbred er så dårligt. Jeg skal bruge et rigtigt godt tilbud og måske endda hjælp til ned- og udpakning samt lån af flyttekasser hvis jeg kommer til at mangle. Jeg skal have et tilbud på skrift så jeg i samråd med kommunen som står for at de betaler den fulde flytning og evt. andre ydelser, som de vil godkende og jeg kontakter det flyttefirma der bliver besluttet jeg skal tage imod. Jeg kan jo nok ikke få hjælp til at tage lamper, hylde og reoler ned, men jeg vil gerne modtage ét rigtigt godt tilbud helst med timepris for flytningen